Jak pečovat o vlasy v zimě

Suché, nebo naopak rychle se mastící vlasy, nulový objem, krepatění, podrážděná pokožka hlavy, že se vás ani jedno z toho netýká? Právě tohle totiž v zimě řeší drtivá většina žen. Zima je nelehkým obdobím pro naši pleť i naše vlasy. Mrazy pokožku vysušují a vlasy mají tendenci se lámat, mastit a elektrizovat. Pokud ale nasadíte správnou péči, budete se lví hřívou pyšnit i v těch největších mrazech.

Vlasy chceme ochránit maximálně čepicí a mnohdy máme naopak při jejím nošení pocit, že jim vlastně ještě více ubližujeme. Jakou péči jim tedy poskytnout, aby během zimních mrazů a plískanic trpěly co nejméně, a my se vyhnuly nejčastěji pociťovaným obtížím?

Vlasy jsou v zimě zatěžovány větrem, mrazem i prudkým střídáním teplot. Obvykle několikrát denně přejdeme z vytopené místnosti ven, při oblékání se stane, že vlasy uvězníme do zapínání zipu, omotáme přes ně šálu nebo na ně nasadíme čepici. Výsledkem jsou pak často vlasy unavené, bez lesku, zplihlé z čepice a celkově působí velmi nezdravě.

V zimě proto používejte speciální vlasovou kosmetiku pro suché a poškozené vlasy, nebo sáhněte rovnou po hloubkově regeneračních šampónech a kondicionérech, které dodají vašim vlasům a pokožce hlavy potřebnou hydrataci. Já ráda používám i masky na vlasy, které jsem si opravdu oblíbila. Vlasy dostanou potřebné živiny a odmění se vám pevností a zářivým leskem.

Snažte se trochu omezit časté mytí vlasů. Může se to sice zdát jako kontraproduktivní doporučení, ale opravdu může pomoci. Časté mytí může vést ke smývání ochranné vrstvičky na povrchu vlasů. Důsledkem může být přesušení konců, ale na druhé straně i maštění vlasů u kořínků.

Po umytí přidejte pár kapek arganového oleje, který jim dopřeje potřebnou hydrataci. Ideální je, pokud vlasům dopřejete též kvalitní bezoplachovou péči.

Na vlasech tyto přípravky umí vytvořit jakýsi ochranný film, který na nich minimalizuje škody způsobené střídáním teplot.

Snažte se trochu omezit časté mytí vlasů. Může se to sice zdát jako kontraproduktivní doporučení, ale opravdu může pomoci. Časté mytí může vést ke smývání ochranné vrstvičky na povrchu vlasů. Důsledkem může být přesušení konečků, ale na druhé straně i maštění vlasů u kořínků.

Je hezké, že doma si vlasy upravíte, natočíte přesně dle svých představ, ale pak si nasadíte čepici, a než někam dojdete, vlasy dávno ztratí původní objem. Zůstávají připláclé k hlavě a po původní zkrášlující péči není ani památky. Vyzkoušejte sprej pro objem. Klidně jej použijte i poté, co si čepici sundáte. Vlasy trochu promněte a prsty jim dodejte požadovaný tvar.

Přátelé, přeji vám, ať máte krásné, zdravé a okouzlující vlasy jako já. 🙂

JSEM TADY PRO VÁS!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *